Zaplanuj wizytę
Wizyta 99 zł
Czas trwania konsultacji: 30 min
Jesteś rodzicem nastolatka i niepokoi Cię jego zachowanie?
Skorzystaj z konsultacji dla rodzica
Twoje dziecko skończyło 12 lat i masz wrażenie, że coraz trudniej jest Wam się porozumieć i wspólnie pokonywać trudności? Dzięki Med24 możesz skonsultować swoje obawy z psychologiem młodzieży z dowolnego miejsca, w którym jesteś.
Skorzystaj z porady psychologa młodzieży, jeśli zaobserwujesz lub podejrzewasz, że Twoje dojrzewające dziecko:
Pomoc psychologa młodzieży pozwala w porę wychwycić i określić problem. Zamiast traktować takie wsparcie jak ostateczność, postaw na szybkie i skuteczne działanie, dzięki któremu:
Jeśli Twoje dorastające dziecko potrzebuje terapii, pamiętaj, że aby psycholog młodzieży mógł udzielić skutecznej pomocy, najpierw musi porozmawiać z Tobą. Obecność obojga rodziców na rozmowie nie jest konieczna, jednak aby nastolatek mógł podjąć terapię, potrzebna jest formalna zgoda obojga rodziców.
Dziecko, które ukończyło 16 lat, musi wyrazić zgodę na terapię.
Nasi doświadczeni psycholodzy specjalizują się w pracy z dziećmi i rodzinami, które między innymi doświadczyły traumy, są nieśmiałe, są w spektrum autyzmu, mają ADHD lub cierpią na uzależnienia. Psycholodzy Med24 rozumieją, jak dla wielu nastolatków trudne może być dorastanie - są tu, aby pomóc rodzicom zrozumieć problemy swoich dzieci.
Nasz zespół pracuje z Tobą i pomaga poradzić sobie z trudnymi doświadczeniami. Przekaże Ci wiedzę, dzięki której będziesz w stanie nauczyć dziecko zdrowych strategii radzenia sobie z emocjami i pomóc w odbudowie poczucia bezpieczeństwa.
Konsultacja online z psychologiem młodzieży dla rodzica online jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania. To doskonałe rozwiązanie, jeśli mieszkasz w obszarze, gdzie dostęp do specjalistów jest ograniczony.
Kolejną zaletą jest możliwość umawiania spotkań w dogodnym dla Ciebie czasie. Bez potrzeby dojazdu do gabinetu, możesz zaoszczędzić czas i pieniądze. Dla niektórych osób, terapia online może oferować większą prywatność, a o wszystkich problemach opowiesz z miejsca, w którym czujesz się komfortowo.
Pewne zachowania dziecka mogą być powodem do obaw dla rodziców. Brak uśmiechu, trudności z komunikacją, niechęć do zmian to jedne z najczęstszych objawów autyzmu, jednak często wiążą się z innymi trudnościami lub nawet chorobą. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej odbyć konsultacje rodzicielskie z psychologiem i opisać specjalistom problemy nastolatków lub młodszych dzieci. Tylko w ten sposób uzyskasz diagnozę i będzie można rozpocząć terapię.
Przede wszystkim są to trudności w nawiązaniu interakcji społecznych. Mogą unikać kontaktu wzrokowego, nie reagować na swoje imię lub wydawać się niezainteresowane innymi ludźmi lub dziećmi. Charakterystyczne są także problemy ze rozumieniem emocji innych osób lub wyrażaniem swoich własnych emocji.
Dzieci ze spektrum autyzmu zaczynają mówić później niż ich rówieśnicy, używając przy tym niewielu słów lub powtarzając te same frazy. Nie rozumieją prostych instrukcji lub pytań.
Dzieci autystyczne wykazują powtarzalne lub rytmiczne zachowania, takie jak machanie rękami, kręcenie się czy chodzenie na palcach. Mogą również mieć obsesyjne zainteresowania lub upodobania, takie jak koncentracja na jednym temacie lub ciągłe układanie przedmiotów w określonym porządku.
Ponadto źle reagują na bodźce sensoryczne. Mogą być nadmiernie wrażliwe na dźwięki, światło, dotyk, smaki lub zapachy, lub z drugiej strony, mogą wydawać się niewrażliwe na ból lub temperaturę.
Charakterystyczne dla autyzmu są trudności z radzeniem sobie ze zmianami w rutynie. Mogą być bardzo przywiązane do swojej rutyny i stresować się, kiedy coś się zmienia.
Rozpoznanie ADHD u dzieci jest dla wielu rodziców niezwykle trudne. Wiele z objawów, takich jak nadmierna aktywność, trudności z koncentracją czy impulsywność, może być normalnym zachowaniem dla dzieci w pewnym wieku. To, co różni dzieci z ADHD, to skala i ciągłość tych zachowań. W diagnozie niezbędna będzie pomoc specjalisty.
Pamiętaj, że tylko psycholog może postawić diagnozę ADHD – jeśli zauważysz kilka objawów, warto zdecydować się na konsultacje rodzicielskie z psychologiem, który rozwieje Twoje wszystkie wątpliwości, odpowie na pytania i podpowie, jakie kroki należy podjąć. Sprawdź kilka objawów ADHD, na które warto zwrócić uwagę:
Teleporada online, daje możliwość wybrania komfortowego miejsca i czasu do rozmowy. Jest równie skuteczna, co wizyta w stacjonarnym gabinecie.
Im wcześniej zainwestujesz w budowanie dobrych relacji z nastolatkiem, tym łatwiej będzie Ci wspierać dorastające dziecko w tym trudnym dla niego okresie.
Wizyta 99 zł