Konsultacja z możliwością otrzymania przez internet e-recepty online (recepta elektroniczna)
Wizyta od 49 zł
Rozpocznij teleporadę z możliwością otrzymania recepty online
Umów się i otrzymaj e-receptę na szczepionkę przeciw grypie
E-recepta na szczepionkę przeciw grypie
Wizyta 49 zł
Umów się i otrzymaj e-receptę na antykoncepcję pierwsza wizyta
E-recepta antykoncepcja pierwsza wizyta
Wizyta 139 zł
Umów się i otrzymaj e-receptę na antykoncepcję kontynuację
E-recepta antykoncepcja kontynuacja
Wizyta 49 zł
Lekarz online po konsultacji przez internet podejmie decyzje o wystawieniu e recepty (recepty elektronicznej)
System automatycznie przypisuje dyżurujących lekarzy do Wizyt Express
E wizyta kosztuje jedynie 49 zł, a więc oferowana jest usługa tania recepta online.
Kod recepty otrzymasz sms-em w ok. 2 minuty po wizycie. Recepta elektroniczna to szybka recepta!
Niezależnie od pory czy dnia tygodnia.
Przykładowy SMS z kodem recepty:
W aptece podaj farmaceucie kod e-recepty (recepty elektronicznej). Zostaniesz także poproszony o numer PESEL.
Możesz więcej o e-receptach przeczytać na stronie Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.
pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta/erecepta
Przechodzisz do umawiania konsultacji z lekarzem, by otrzymać receptę
Możesz wybrać w jaki sposób skontaktuje się z Tobą lekarz:
Lekarza wybiera za Ciebie system - dobierzemy lekarza, który niezależnie
od pory dnia, będzie mógł podjąć Twoją wizytę online.
Po wybraniu dogodnej dla Ciebie formy kontaktu, poprosimy Cię o zalogowanie się lub zarejestrowanie.
Nie masz u nas jeszcze konta? Nic nie szkodzi!
Po wypełnieniu danych niezbędnych dla lekarza do wystawiania recepty wystarczy poczekać 15 minut. Dyżurujący lekarz skontaktuje się z Tobą wybranym przez Ciebie kanałem kontaktu.
Przeczytaj: Wytyczne NIL dla udzielania świadczeń telemedycznych
Od 7 listopada 2024 r. nie będzie możliwe przepisanie recepty na wymienione niżej preparaty w drodze teleporady (na odległość). Osoba wystawiająca receptę ma obowiązek osobistego zbadania pacjenta w celu ustalenia (lub wykluczenia) wskazań do zastosowania danego preparatu. Wyjątkiem są przypadki kontynuacji leczenia określonym preparatem, kiedy osobą wystawiającą receptę jest lekarz udzielający świadczeń opieki zdrowotnej, w ramach umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (z wyłączeniem nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej).
Katalog ten obejmuje:
fentanyl,
morfinę,
oksykodon,
konopi ziele innych niż włókniste oraz wyciągi, nalewki farmaceutyczne, a także wszystkie inne wyciągi z konopi innych niż włókniste,
żywicę konopi
Med-24 oferuje możliwość uzyskania szybko elektronicznej recepty za pośrednictwem Internetu (recepta przez internet to właśnie recepta elektroniczna). W Med24 usługa recepty online jest tania i szybka.
Pamiętaj, że specjalista może odmówić wystawienia recepty online, jeśli uzna, że nie ma podstaw do przepisania danego leku, lub jeśli stwierdzi, że zastosowanie danego farmaceutyku nie jest dla Ciebie bezpieczne.
Umów się na konsultację online już dziś i zrealizuj szybką receptę online przez internet w dowolnej aptece. W Med-24 Twoje zdrowie jest dla nas priorytetem, a nasza nowoczesna platforma umożliwia szybkie i bezpieczne uzyskanie potrzebnych leków.
W Med24 możesz otrzymać receptę elektroniczną na nowy lek od godziny 7:00 do 23:00, w ramach konsultacji online STANDARD. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z teleporady Express u internisty lub pediatry, możesz uzyskać tanią receptę online przez internet na nowy lek już w 15 minut. Warunkiem wystawienia recepty online na nowy lek jest odbycie konsultacji lekarskiej, w trakcie której lekarz sprawdzi, czy przepisanie leków jest bezpieczne i uzasadnione.
Receptę online na leki przyjmowane przez Ciebie na stałe, możesz uzyskać w godzinach od 8:00 do 22:00. Recepta na kontynuację leczenia wydawana jest na podstawie dokumentacji medycznej nie starszej niż 12 miesięcy (i nie starszej niż 3 miesiące w przypadku leków z IV kategorii). Specjalista wystawia receptę na leki przyjmowane na stałe, po dokładnej weryfikacji dokumentacji medycznej przesłanej przez pacjenta.
Zdecydowanie największą zaletą szybkiej i taniej recepty online jest możliwość otrzymania jej drogą elektroniczną (receptę można otrzymać także przez internet), co eliminuje konieczność stacjonarnej wizyty w gabinecie lekarskim. To duże udogodnienie i oszczędność czasu dla wszystkich pacjentów – zarówno tych zapracowanych, przewlekle chorych, jak i borykających się z niepełnosprawnościami.
Receptę elektroniczną na kontynuację leczenia można uzyskać na podstawie aktualnej dokumentacji medycznej potwierdzającej przyjmowanie leku na stałe. Wystarczy jedynie umówić wizytę „E-recepta”, a przed jej realizacją, wysłać dokumentację medyczną, potwierdzającą przyjmowanie danego leku. Dokumentacja medyczna - zaświadczenie od lekarza specjalisty - nie może być starsza niż 12 miesięcy. Jeśli przyjmujesz leki z IV kategorii, zaświadczenie lekarskie nie może być starsze niż 3 miesiące. Pamiętaj, że wcześniej zrealizowana recepta elektroniczna nie jest elementem dokumentacji medycznej, a więc nie stanowi podstawy do wystawienia kolejnej recepty na kontynuację leczenia.
W trakcie e-wizyty specjalista każdorazowo podejmuje decyzję dotyczącą zasadności wystawienia recepty online przez internet na dany lek.
Po zakończonej wizycie kod e-recepty otrzymasz SMS-em, a jej skan zostanie wysłany do Ciebie drogą mailową.
E-receptę możesz zrealizować w każdej aptece na terenie Polski. Wystarczy podać swój pesel i kod e-recepty.
Jeśli nie posiadasz stosownej dokumentacji medycznej, koniecznej do wystawienia leku, musisz umówić się na konsultację lekarską w celu postawienia diagnozy, na podstawie której lekarz będzie mógł wypisać receptę. Teleporadę należy odbyć u specjalisty, który zajmuje się problemami zdrowotnymi, z którymi aktualnie się mierzysz np. jeśli cierpisz na zaburzenia nastroju, powinieneś zgłosić się na e-wizytę do psychiatry, a jeśli na częste migreny - do neurologa.
Aby otrzymać szybką recepty online na dziecko lub członka rodziny, koniecznie umów wizytę na dane tej osoby.
E-recepta online to szybki, tani, nowoczesny i bezpieczny sposób na realizowanie recept elektronicznych, który jest korzystny dla pacjentów. Leki z recepty odbierzesz w aptece po podaniu kodu odbioru i numeru PESEL. E-receptę online uzyskasz po konsultacji online w Med24.
E-recepta to elektroniczna forma recepty lekarskiej, która jest wystawiana przez specjalistę i przekazywana do Ciebie za pośrednictwem Internetu (maila) oraz telefonu (SMSa).
Dzięki e-receptom (recepta elektroniczna) pacjenci mogą otrzymać swoje leki bez konieczności przynoszenia papierowej recepty do apteki.
Uzyskaj leki przyjmowane na stałe nawet bez potrzeby długiego oczekiwania na wizytę lekarską w stacjonarnym gabinecie. Gdy zbyt późno zdasz sobie sprawę z kończących się leków, skontaktuj się z naszym specjalistą. Jeśli posiadasz dokumentację medyczną (zaświadczenie od lekarza specjalisty nie starsze niż 12 miesięcy, lub nie starsze niż 3 miesiące w przypadku, gdy przyjmujesz na stałe leki z kategorii IV), skorzystaj z usług E-recepta kontynuacja (tania recepta online - tylko 59 zł!). Jeśli specjalista pozytywnie zweryfikuje załączoną dokumentację medyczną i uzna, że wystawienie recepty online jest zasadne, otrzymasz kod do e-recepty sms-em i jej skan mailem. Recepta również pojawi się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta.
W przypadku recepty online na nowy lek musisz odbyć konsultację z lekarzem - w takim przypadku wybierz usługę E-recepta/ Nowy lek. Jeśli specjalista uzna, że zastosowanie danego leku jest bezpieczne i konieczne dla Twojego zdrowia, od razu po zakończeniu teleporady wystawi receptę online. Czterocyfrowy kod do dokumentu otrzymasz w formie SMS-a i na maila.
Przyjmowanie antykoncepcji i antykoncepcji awaryjnej jest skuteczne tylko wtedy, gdy pacjentka przyjmuje pigułkę o konkretnej porze. Jakiekolwiek opóźnienia działają na niekorzyść, dlatego warto skorzystać z wizyty E-recepta antykoncepcja i Tabletka “dzień po”, które można odbyć się już w 15 minut i nawet jeszcze tego samego dnia zrealizować wystawioną receptę.
Oferujemy usługi telemedyczne z możliwością wystawienia recepty online przez internet. Jeśli regularnie stosujesz tabletki antykoncepcyjne, zauważyłaś, że obecne opakowanie kończy się, a terminy wizyty u Twojego ginekologa są zbyt odległe, by móc przyjąć kolejną tabletkę w odpowiednim czasie, skorzystaj z teleporady w Med24. Jeśli posiadasz dokumentację medyczną nie starszą niż 12 miesięcy, potwierdzającą stosowanie wybranej metody antykoncepcji, skorzystaj z usługi E-recepta antykoncepcja. Receptę online wystawi specjalista po zapoznaniu się z dostarczoną dokumentacją.
Jeśli chcesz rozpocząć stosowanie tabletek antykoncepcyjnych i nie wiesz, jakie wybrać, umów się na konsultację ginekologiczną Standard w MED24. Teleporady realizowane są codziennie, w godzinach od 8:00 do 22:00. Możesz wybrać dogodny dla siebie termin z kalendarza specjalisty. Szybka konsultacja lekarska z możliwością wystawienia e-recepty na tabletki hormonalne sprawi, że skutecznie zabezpieczysz się przed nieplanowaną ciążą.
Umów się i otrzymaj e-receptę na antykoncepcję pierwsza wizyta
E-recepta antykoncepcja pierwsza wizyta
Wizyta 139 zł
Umów się i otrzymaj e-receptę na antykoncepcję kontynuację
E-recepta antykoncepcja kontynuacja
Wizyta 59 zł
Kod do e-recepty otrzymujesz sms-em, a jej skan e-mailem 2 minut po e-wizycie - elektroniczna recepta to szybka recepta! Znajdziesz receptę także w aplikacji Internetowe Konto Pacjenta. Wszystkie wystawione recepty znajdziesz od razu po wejściu w aplikację w zakładce: e-zdrowie/e-recepty do realizacji. Możesz także uzyskać dostęp do recepty w aplikacji mObywatel, w zakładce eRecepta.
Koszt wizyty, podczas której specjalista może wystawić E-receptę na kontynuację leczenia w Med24, to jedyne 59 zł. To cena znacznie tańsza niż koszt wizyty w stacjonarnych, prywatnych gabinetach lekarzy. Najtańsze recepty to recepty online.
Pacjenci mogą uzyskać receptę elektroniczną po decyzji specjalisty, na podstawie przedstawionej mu dokumentacji medycznej w formie zaświadczenia od lekarza specjalisty, które nie jest starsze niż 12 miesięcy. Przy lekach IV kategorii (np. opioidy) takie zaświadczenie nie może być starsze niż 3 miesiące. Pamiętaj, że recepta online to nie dokumentacja medyczna, więc nie jest podstawą do wystawienia kolejnej recepty na kontynuację leczenia. Wizyta nie jest konsultacją lekarską, tylko wystawieniem recepty na kontynuację leczenia.
Pamiętaj, że e-wizyta nie zawsze musi zakończyć się pozytywną decyzją specjalisty o wystawieniu recepty elektronicznej. To specjalista decyduje o zasadności jej wystawienia. Jeśli nie ma odpowiednich przesłanek, może odmówić wystawienia recepty online.
Elektroniczna recepta (e recepta) jest wystawiana przez lekarzy rodzinnych, specjalistów, a także pielęgniarki/pielęgniarzy i położne, które mają prawo do kontynuacji leczenia rozpoczętego przez specjalistę, na podstawie ważnej dokumentacji medycznej.
Aby móc wystawić e-receptę medyk musi posiadać odpowiednie uprawnienia, które są udzielane przez Ministra Zdrowia.
Warto pamiętać, że recepta online działa tak samo, jak recepta papierowa i jest ważna najczęściej przez 30 dni od daty wystawienia. W przypadku antybiotyków recepta ważna jest przez 7 dni. Osoba uprawniona, która wystawia e-receptę, jest odpowiedzialna za jej poprawne wypełnienie, tak, aby pacjent nie miał najmniejszego problemu z realizacją recepty w aptece.
E-recepta w zależności od rodzaju leku będzie ważna: 30, 7, 120 lub 365 dni. Ważność recept określana jest przez specjalistę wystawiającego i data ważności e-recepty musi zostać wyraźnie zaznaczona w dokumencie. Najczęściej można spotkać się z 30-dniową receptą, której realizacja może zostać wydłużona przez specjalistę jeszcze podczas wizyty. Niezbędne jest uwzględnienie „data realizacji od …” - w tym przypadku 30 dni ważności będzie liczone właśnie od tej daty. We wszystkich innych przypadkach, dni ważności liczone są od daty wizyty. Zmiana terminu realizacji e-recepty jest możliwa jedynie w przypadku pacjentów chorujących na choroby przewlekłe.
Na każdej z e-recept znajdziesz wypisaną datę jej wystawienia oraz wpisany ostatni dzień, w którym możesz wykupić swoje leki. Jeśli udałeś się do lekarza lub specjalisty z zamiarem zakupu antybiotyku, Twoja recepta online pozostanie ważna przez 7 dni, co jest najkrótszym okresem ważności recepty. W przypadku preparatów immunologicznych ilość dni wynosi 120.
O czym nie należy zapomnieć — pacjenci kupujący leki po kilka opakowań w ciągu roku na jedną receptę, muszą zrobić zakup za każdym razem w tej samej aptece.
Co w przypadku recept ważnych przez 365 dni — kiedy można je otrzymać? Gdy chorujesz przewlekle i pewne leki przyjmujesz na stałe, przysługują Ci elektroniczne recepty o terminie ważności trwającym cały rok. Pamiętaj, że po otrzymaniu recepty online, pierwsze opakowanie leku musisz koniecznie wykupić do 30 dni po jej wystawieniu. Będąc w aptece, jednorazowo zostaną Ci wydane leki na maksymalnie 180 dni.
Stan zdrowia nie pozwala Ci na osobistą wizytę w gabinecie lekarskim? Zależy Ci na szybkim uzyskaniu recepty elektronicznej na stale przyjmowane leki lub antykoncepcję? Skorzystaj z usługi e-recepta online. W jaki sposób ułatwia ona proces pozyskania leków?
W trakcie konsultacji online specjalista wprowadza dane pacjenta do systemu oraz określa leki, które mają zostać przepisane. Następnie system generuje unikalny numer e-recepty, który jest wysyłany do pacjenta drogą elektroniczną.
Pacjent, otrzymując e-receptę, może ją przedstawić farmaceucie w aptece, która jest zintegrowana z systemem obecnym w gabinecie lekarskim. Farmaceuta sprawdza dane pacjenta oraz leki przepisane przez lekarza i wydaje je. Do realizacji e-recepty niezbędny jest czterocyfrowy kod oraz numer PESEL.
Możliwe jest jej wykupienie przez pacjenta w dowolnej aptece w Polsce. W każdej z aptek obowiązują te same zasady odbioru e-recept, czyli podanie kodu odbioru, który pacjent otrzymuje od lekarza SMS-em i na maila, oraz numeru PESEL. Dodatkowo wszystkie apteki umożliwiają odbiór leku w terminie wskazanym przez lekarza lub specjalistę i wydadzą określoną ilość leków.
Elektroniczna recepta ma takie samo zastosowanie jak tradycyjna recepta i jest ważna przez 30, 7, 120 lub 365 dni od daty wystawienia. Pacjent może ją wykorzystać tylko raz lub kilka razy, jeśli lekarz wydał na to zgodę, po czym zostanie ona automatycznie unieważniona.
Wykupienie e-recepty jest łatwe i szybkie, a także pozwala na oszczędność czasu i papieru. Pacjenci mogą mieć dostęp do swoich recept w każdym momencie i nie muszą martwić się o ich zgubienie lub zniszczenie. Elektroniczna recepta jest też bezpieczniejsza, ponieważ uniemożliwia podrabianie i nielegalne wykorzystywanie recept.
Otrzymasz powiadomienie o wystawieniu nowej recepty na swój smartfon. Nie musisz logować się na stronę internetową, wszystko odbędzie się automatycznie. Wszystkie zrealizowane e-recepty są widoczne na Internetowym Koncie Pacjenta, co ułatwia monitorowanie rodzaju przyjmowanych leków i pozwala na szybki dostęp do informacji na ich temat.
Internetowe Konto Pacjenta (IKP) to narzędzie, które umożliwia pacjentom łatwy dostęp do informacji o swoim zdrowiu i leczeniu. Dzięki Internetowemu Kontu Pacjenta możesz w jednym miejscu znaleźć szczegóły dotyczące swojego stanu zdrowia, wcześniejszych i bieżących wizyt u lekarza, a także zaplanowanych konsultacji lub zabiegów oraz wystawionych i zrealizowanych e-recept. Konto to jest bezpłatne i dostępne dla każdej osoby posiadającej PESEL. Wystarczy zalogować się w serwisie pacjent.gov.pl, aby korzystać ze wszystkich jego funkcji, takich jak podgląd wystawionych recept, wyników badań czy planowanie wizyt stacjonarnych, bez potrzeby osobistego udawania się do przychodni. Dostęp do Internetowego Konta Pacjenta ułatwia zarządzanie swoim zdrowiem, a informacje zawarte na profilu, są wymagane w celu weryfikacji ilości przyjmowanych leków.
Internetowe Konto Pacjenta jest tworzone automatycznie dla każdej osoby, która posiada PESEL. Nie trzeba wkładać żadnego wysiłku w jego utworzenie. Aby uzyskać dostęp do IKP, wystarczy zalogować się na swoje konto w systemie pacjent.gov.pl za pomocą profilu zaufanego, aplikacji mObywatel lub konta bankowego.
Zalogowanie się na Internetowym Koncie Pacjenta jest konieczne do uzyskania recepty online na kontynuację leczenia w MED24, ponieważ w czasie konsultacji online, osoba uprawniona do wystawienia e-recepty, upewnia się, co do tego, jakie leki i w jakich ilościach przyjmuje pacjent.
Warto wiedzieć, że Ministerstwo Zdrowia oferuje pacjentom łatwy i szybki sposób na sprawdzenie informacji o wszystkich procedurach medycznych, które były lub będą realizowane u danej osoby. Spis wystawionych e-recept na Internetowym Koncie Pacjenta może posłużyć do uzyskania e-recepty na kontynuację leczenia w MED24. Stanowi bowiem dowód na to, że pacjent przyjmuje dany lek od dłuższego czasu lub na stałe.
Nie ma jednak potrzeby logować się na Internetowe Konto Pacjenta, jeśli pacjent może udowodnić przyjmowanie leku w inny sposób – np. na podstawie dokumentacji medycznej. Lekarz może wystawić receptę elektroniczną w oparciu o wykaz e-recept na Internetowym Koncie Pacjenta lub dokumentację medyczną. Każdorazowo sprawdza też, czy przepisanie leku jest bezpieczne i uzasadnione. Z receptą online pacjent może udać się do dowolnej apteki stacjonarnej, aby wykupić leki.
Tak, pacjent może sprawdzić historię recept online za pomocą Internetowego Konta Pacjenta. Wystarczy zalogować się na stronie pacjent.gov.pl i wybrać zakładkę „E-recepty”. Tego typu zakładki zawierają recepty online, które były realizowane po konsultacjach w gabinetach stacjonarnych oraz te, które zostały wystawione w trakcie konsultacji lekarskiej online. Dzięki temu pacjent ma łatwy dostęp do swoich recept w formie elektronicznej, co pozwala na wygodne przeglądanie i realizację recept w aptece bez potrzeby posiadania papierowego wydruku.
W MED24 można uzyskać e-receptę na nowy lek w 15 minut, po wcześniejszej konsultacji online. W trakcie teleporady specjalista ocenia, czy przepisanie leków jest uzasadnione. W przypadku, gdy pacjent chce zastosować lek, którego nie brał nigdy wcześniej, konsultacja lekarska pozwala na ocenę jego ogólnego stanu zdrowia i wykluczenie wszelkich przeciwwskazań medycznych co do zastosowania danego medykamentu. Takie postępowanie daje pewność – zarówno lekarzowi, jak i pacjentowi – że terapia została zaordynowana w prawidłowy sposób, z poszanowaniem zdrowia pacjenta i jego indywidualnych potrzeb w zakresie leczenia.
Jeżeli chodzi o uzyskanie e-recepty na kontynuację leczenia, która jest wystawiana przez specjalistów na podstawie dokumentacji medycznej przedstawionej przez pacjenta, to usługa dostępna jest codziennie, w godzinach od 8:00 do 22:00.