Teleporada to wygodne rozwiązanie, które pozwala szybko skonsultować się ze specjalistą bez konieczności wychodzenia z domu. Podczas konsultacji może zostać wystawiona recepta elektroniczna na potrzebne leki, a także gdy lekarz stwierdzi taką konieczność - L4 online.
Mrowienie w nogach to dość nieprzyjemne uczucie, którego doświadczamy np. wtedy, gdy zbyt długo przebywamy w pozycji siedzącej. Zazwyczaj ustępuje, kiedy przez chwilę poruszamy kończynami. Zdarza się jednak, że mrowienie w nogach towarzyszy nam w ciągu dnia lub pojawia się na tyle często, że budzi nasz niepokój. Jest to wówczas sygnał, aby skontaktować się z lekarzem – a najlepiej neurologiem, ponieważ przyczyny mrowienia w nogach bardzo często mają podłoże neurologiczne.
Jedną z najpowszechniejszych przyczyn mrowienia w nogach jest ucisk na nerwy, który może występować w wyniku niewłaściwej postawy ciała, długotrwałego siedzenia w jednej pozycji lub noszenia zbyt ciasnego obuwia albo stroju.
Inną możliwą przyczyną jest nerwoból, który może wynikać z problemów z układem nerwowym, takich jak neuropatia obwodowa. Wspomnianą wyżej chorobę powodują różne czynniki, w tym cukrzyca, alkoholizm, niedobory witamin (szczególnie witaminy B12), infekcje wirusowe lub bakteryjne, a także niektóre choroby autoimmunologiczne. Neuropatia może prowadzić do trwałego uszkodzenia nerwów, co skutkuje mrowieniem, osłabieniem czucia, a czasem także bólem.
Mrowienie w nogach może również wynikać z problemów z krążeniem. Zwykle jednak temu zjawisku towarzyszą też inne objawy, takie jak np. uczucie ciężkości nóg, żylaki czy obrzęk łydek. Aby ustalić przyczynę mrowienia w nogach należy przeprowadzić szeroko zakrojoną diagnostykę, która zaczyna się od zebrania szczegółowego wywiadu medycznego i wykonana badania fizykalnego. Następnie lekarz zleca inne badania, które uzna za pomocne przy diagnozowaniu danego przypadku – zwykle są to badania laboratoryjne, USG Doppler, elektromiografia, tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny (jeśli zachodzi podejrzenie uszkodzenia kręgosłupa).
Specjalizacja
Zarezerwuj wizytę już dziś, nasi lekarze online są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i odpowiedzą tak szybko, jak to możliwe. Zaloguj się lub zarejestruj, aby zarezerwować wizytę. Nie chcesz czekać na wizytę? Skorzystaj z naszych usług Express (m.in L4 online Express) i spotkaj się z lekarzem wciągu 15 minut od rejestracji.