Teleporada pozwala na szybki kontakt ze specjalistą bez wychodzenia z domu. Podczas konsultacji może zostać wypisana e recepta online lub – jeżeli lekarz uzna to za konieczne – zwolnienie lekarskie.
Cipronex jest antybiotykiem z grupy fluorochinolonów stosowanym w leczeniu różnych zakażeń, w tym zapalenia pęcherza moczowego. Jego substancją czynną jest cyprofloksacyna, syntetyczny chemioterapeutyk o szerokim spektrum działania przeciwbakteryjnego. Cipronex jest lekiem dostępnym wyłącznie na receptę, co oznacza, że jego stosowanie musi być zalecone przez lekarza po odpowiedniej diagnozie.
Aby stosowanie leku Cipronex było efektywne, należy wiedzieć, jak przyjmować go prawidłowo. Ważne jest przede wszystkim odpowiednie dawkowanie i sposób przyjmowania leku.
Jeśli chodzi o dawkę i częstotliwość oraz długość terapii, ustala to lekarz (w zależności od wieku pacjenta, stanu zdrowia czy ciężkości zakażenia). Standardowo:
U dzieci i młodzieży Cipronex włącza się w przypadku rozpoznania powikłanego zakażenia układu moczowego. Dawka wynosi 10–20 mg na kilogram masy ciała 2 razy na dobę, maksymalnie 750 mg 2 razy na dobę przez 10–21 dni.
Ważne jest, aby lek stosować tak długo, jak zalecił lekarz. Nie należy przerywać terapii, nawet jeśli objawy ustąpią wcześniej. Może to bowiem prowadzić do nawrotu zakażenia.
Cipronex ma postać tabletek powlekanych do stosowania doustnego, które należy połykać w całości, bez rozgryzania, zawsze popijając dużą ilością wody. Leku nie należy zażywać z nabiałem czy sokami owocowymi wzbogaconymi minerałami.
Stosując Cipronex w leczeniu zapalenia pęcherza należy przestrzegać zaleceń lekarza oraz zwracać uwagę na ewentualne skutki uboczne (np. bóle głowy, nudności, reakcje alergiczne). W przypadku wystąpienia poważnych objawów należy natychmiast skonsultować się ze specjalistą.
Jest to wskazane również w sytuacji, gdy pojawiają się wątpliwości czy obawy związane z chorobą, leczeniem i stosowaniem leku oraz gdy objawy infekcji, takie jak ból podczas oddawania moczu, częste parcie na mocz czy ból w podbrzuszu, nie ustępują lub nasilają się pomimo leczenia. W takiej sytuacji można skorzystać z konsultacji online, co oznacza możliwość porozmawiania ze specjalistą bez konieczności wychodzenia z domu.
Specjalizacja
Zarezerwuj wizytę już dziś, nasi lekarze online są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i odpowiedzą tak szybko, jak to możliwe. Zaloguj się lub zarejestruj, aby zarezerwować wizytę. Nie chcesz czekać na wizytę? Skorzystaj z naszych usług Express (m.in L4 online Express) i spotkaj się z lekarzem wciągu 15 minut od rejestracji.