Teleporada pozwala na szybki kontakt ze specjalistą bez wychodzenia z domu. Podczas konsultacji może zostać wypisana e recepta online lub – jeżeli lekarz uzna to za konieczne – zwolnienie lekarskie.
Przyjmuje się, że dziewczęta rosną do 18-19 roku życia, a chłopcy do 21 roku życia. Ostateczny wzrost zależy od wielu czynników, tak biologicznych, jak i środowiskowych. Największe znaczenie ma dziedziczenie. To od uwarunkowań genetycznych zależy zarówno wzrost ostateczny, jak i tempo wzrastania ciała.
Co robić, aby zwiększyć wzrost? Niestety nie istnieją żadne magiczne sposoby. Można jedynie wspierać organizm w tym procesie poprzez:
Ważne jest spożycie wapnia (np. mleko i produkty mleczne) i białka (np. jajka, chude mięso, ryby, nabiał, rośliny strączkowe), które są ważne dla wzrostu kości oraz magnezu, który wchodzi w skład tkanki kostnej (np. kasza, kakao, pełnoziarniste produkty zbożowe, orzechy i nasiona). Warta uwagi jest także witamina D, którą warto suplementować.
W niektórych przypadkach możliwa jest terapia hormonem wzrostu. O jej wprowadzeniu decyduje endokrynolog. Dlatego zawsze, gdy pojawiają się wątpliwości, pytania i obawy dotyczące wzrostu, warto skonsultować się z lekarzem. Można to zrobić w czasie teleporady medycznej. Lekarz, po zebraniu wywiadu i ocenie ogólnego stanu zdrowia pacjenta, może zlecić wykonanie badań (badania laboratoryjne, ale i RTG nadgarstka ręki niedominującej, co pozwala ocenić wiek kostny), które pozwolą na rozpoznanie przyczyny problemu i rozważenie możliwych opcji działania. Konsultacja online umożliwia szybki dostęp do specjalisty i to bez wychodzenia z domu.
Specjalizacja
Zarezerwuj wizytę już dziś, nasi lekarze online są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i odpowiedzą tak szybko, jak to możliwe. Zaloguj się lub zarejestruj, aby zarezerwować wizytę. Nie chcesz czekać na wizytę? Skorzystaj z naszych usług Express (m.in L4 online Express) i spotkaj się z lekarzem wciągu 15 minut od rejestracji.