Teleporada to wygodne rozwiązanie, które pozwala szybko skonsultować się ze specjalistą bez konieczności wychodzenia z domu. Podczas konsultacji może zostać wystawiona recepta elektroniczna na potrzebne leki, a także gdy lekarz stwierdzi taką konieczność - L4 online.
Obecność twardego guzka pod lewą pachą może wskazywać na różne potencjalne problemy zdrowotne, dlatego po zauważeniu tego typu zmiany, należy skonsultować się z lekarzem.
Za pojawienie się twardego guzka pod pachą mogą być odpowiedzialne powiększone węzły chłonne, które zwiększają swój rozmiar na skutek infekcji lub choroby autoimmunologicznej. Węzły chłonne pod pachą mogą również stać się twarde i bolesne w przebiegu zapalenia gruczołów potowych.
Twardy guzek pod lewą pachą to może być tłuszczak, czyli łagodny nowotwór tkanki podskórnej. Tego typu zmiana zwykle nie wymaga żadnej interwencji lekarskiej, ale można ją usunąć, jeśli sprawia pacjentowi dyskomfort lub jest przez niego uznawana za defekt kosmetyczny.
Niewielki, bolący przy dotyku i ropny guzek pod pachą to najczęściej czyrak, który pojawia się w wyniku zakażenia wywołanego przez gronkowca złocistego. Czyraki zwykle tworzą się w owłosionych okolicach ciała, w których znajduje się duża ilość gruczołów potowych. Leczenie pojedynczych czyraków zazwyczaj opiera się na zastosowaniu antybiotyków miejscowych i/lub doustnych.
W przypadku kobiet twardy guzek pod pachą może być jednym z objawów raka piersi. Inne objawy typowe dla tego schorzenia to: zmiana kształtu piersi, zmiana w wyglądzie skóry piersi, wyciek z brodawki, wyczuwalny guzek sutka. Rak piersi może rozprzestrzeniać się do węzłów chłonnych w okolicy pachy, powodując ich twardnienie, bolesność i powiększenie. Regularne samobadanie piersi to pierwszy krok profilaktyki nowotworu piersi. Jeśli w czasie badania, pacjentka wyczuje jakiekolwiek niepokojące zmiany, powinna jak najszybciej zgłosić się do lekarza w celu pogłębionej diagnostyki. Wcześnie wykryty rak piersi (stadium przedinwazyjne) jest całkowicie uleczalny.
Twardy guzek pod pachą powinien zostać zbadany przez lekarza, aby poznać przyczynę pojawienia się zmiany – wybierz się na konsultację.
Specjalizacja
Zarezerwuj wizytę już dziś, nasi lekarze online są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i odpowiedzą tak szybko, jak to możliwe. Zaloguj się lub zarejestruj, aby zarezerwować wizytę. Nie chcesz czekać na wizytę? Skorzystaj z naszych usług Express (m.in L4 online Express) i spotkaj się z lekarzem wciągu 15 minut od rejestracji.