Recepta online jest równoznacznym dokumentem, co recepta wystawiana stacjonarnie.
Krem Rozex to preparat stosowany w leczeniu trądziku różowatego, który ma działanie przeciwzapalnie i zmniejszające rumień. Zawiera substancję czynną o nazwie metronidazol, która pomaga w redukcji objawów choroby, takich jak zaczerwienienie i podrażnienie skóry. Krem jest przeznaczony do stosowania miejscowego i jest wydawany wyłącznie na receptę.
Rozex na co pomaga? Lek dzięki działaniu przeciwbakteryjnemu i przeciwzapalnemu krem wspiera leczenie:
Skład leku Rozex obejmuje substancję czynną - metronidazol oraz składniki pomocnicze, takie jak alkohol benzylowy, glicerol i izopropylu palmitynian, które wzmacniają skuteczność kremu. Metronidazol należy do grupy pochodnych nitroimidazolu. Ta substancja czynna działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Każdy gram kremu zawiera 7,5 mg metronidazolu.
Lek dermatologiczny jest dostępny w tubkach aluminiowych 30 g, a także w formie emulsji 30 g w tubie.
Rozex efekty są widoczne w następujących sytuacjach:
Ze względu na brak informacji dotyczący stosowania leku u dzieci, krem nie jest zalecany dla tej grupy pacjentów.
Rozex, jak stosować u dorosłych? Lek jest tylko do użytku zewnętrznego, miejscowo na skórę. Nakładaj cienką warstwę kremu na zmienione chorobowo obszary, dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Przed nałożeniem kremu Rozex umyj skórę delikatną emulsją. W przypadku seniorów Rozex stosowanie wygląda tak samo.
Jeśli, zastosujesz większą niż zalecana dawka lub przypadkiem połkniesz lek, natychmiast skonsultuj się z lekarzem.
Leku nie należy stosować w następujących sytuacjach:
W trakcie stosowania leku należy unikać ekspozycji na promienie UV (słońce, solarium), ponieważ może wystąpić reakcja fotouczuleniowa, objawiająca się:
W razie przypadkowego dotknięcia do oka lub błon śluzowych należy przemyć je dużą ilością wody.
Jeśli pojawią się objawy podrażnienia skóry, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Może zalecić rzadsze stosowanie kremu lub zaprzestanie terapii.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat stosowania i przeciwwskazań leku, przeczytaj Rozex krem ulotkę, która opisuje wszystkie informacje na temat farmakoterapii dermatologicznej.
Przed rozpoczęciem leczenia należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, także tych dostępnych bez recepty.
Choć interakcje między lekami są mało prawdopodobne, bo metronidazol nie wchłania się przez skórę, zawsze należy zachować ostrożność:
Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub planujesz ciążę, skonsultuj się z lekarzem, zanim zaczniesz stosować Rozex krem. Lek można stosować w ciąży tylko wtedy, gdy lekarz uzna to za konieczne. Ze względu na przenikanie do mleka matki, krem nie powinien być stosowany w trakcie karmienia piersią, chyba że lekarz zaleci inaczej. Lekarz może zalecić przerwanie leczenia lub karmienia.
Leczenie trwa od 3 do 4 miesięcy, jednak dokładną długość terapii ustala lekarz. Należy się bezwzględnie stosować do jego zaleceń.
Lek na receptę Rozez może, według ulotki dołączonej do opakowania, powodować następujące skutki uboczne.
Częste działania niepożądane (u 1 na 10 pacjentów)
Niezbyt częste działania niepożądane (u 1 na 100 pacjentów)
Skutki uboczne o częstości nieznanej
Lek zawiera alkohol cetostearylowy, który może wywoływać miejscowe reakcje skórne oraz alkohol benzylowy, który powoduje reakcje alergiczne lub podrażnienie skóry.
Rozex krem przechowuj w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C. Leku nie wolno zamrażać.
Jeśli już upłynęła data ważności podana na opakowaniu, nie stosuj leku, tylko zanieś do apteki, która ma specjalne pojemniki do utylizacji przeterminowanych lekarstw.
Każdy lekarz może przepisać krem Rozex, jeśli uzna, że wymaga tego sytuacja zdrowotna pacjenta. Najczęściej receptę na ten lek wystawia dermatolog, internista lub lekarz rodzinny.
Warto dodać, że dzięki usługom telemedycznym można uzyskać e-receptę na Rozex bez wychodzenia z domu, ale po wcześniejszej konsultacji z lekarzem, który każdorazowo ocenia, czy wystawienie recepty online jest zasadne.
Aby skorzystać z porady lekarskiej online z możliwością wystawienia e-recepty w MED24, postępuj według poniższych wskazówek.
Krok 1. Wejdź na stronę serwisu Med24. Jeśli nie masz jeszcze konta, załóż je w kilku prostych krokach. Jeśli wcześniej korzystałeś z naszych usług, zaloguj się na swoje konto.
Krok 2. Wybierz rodzaj usługi. Jeśli dokuczają Ci objawy trądziku, skorzystaj z:
Krok 3. Wybierz sposób kontaktu z lekarzem: wideorozmowa, rozmowa telefoniczna, czat.
Krok 4. Opłać teleporadę.
Krok 5. Jeśli posiadasz dokumentację medyczną w postaci historii choroby, wyników badań, zaświadczenia/orzeczenia lekarskiego, wykazu e-recept w IKP, załącz ją do naszego systemu, aby lekarz mógł się z nią zapoznać przed rozmową. Nie musisz powtarzać tego kroku, jeśli podczas wcześniejszej teleporady udostępniłeś lekarzowi swoją dokumentację.
Krok 6. Poczekaj na kontakt ze strony lekarza w umówionym terminie. Specjalista podejmie 3 próby kontaktu w odstępie kilku minut. W czasie teleporady lekarz przeprowadzi wywiad medyczny i oceni Twój ogólny stan zdrowia. Lekarz każdorazowo sprawdza, czy wystawienie e-recepty jest zasadne.
Po konsultacji e-recepta zostanie przesłana w formie cyfrowej na Twój adres e-mail, w wiadomości SMS oraz będzie dostępna na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta. Recepta online może zostać zrealizowana w dowolnej aptece stacjonarnej. Aby wykupić lek, podaj farmaceucie swój PESEL oraz kod recepty.
Wizyta u samodzielnie wybranego specjalisty w dogodnym dla Ciebie terminie
Wizyta 139 zł
Recepta na leki spoza grupy antybiotyków jest ważna przez 30 dni od daty wystawienia. Stosuj wykupiony lek zgodnie z zaleceniami lekarza.
Bibliografia:
https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/10629/leaflet
https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/16303/characteristic