Recepta online jest równoznacznym dokumentem, co recepta wystawiana stacjonarnie.
Ból szybko potrafi zniszczyć radość życia. Gdy chce nas zatrzymać, nie możesz na to pozwolić. Tabletka Doreta przyniesie pomoc i ukojenie w ciągu 30 minut, niezależnie od tego, czy dokuczają Ci bóle pourazowe, pooperacyjne, cierpisz na choroby nowotworowe lub odczuwasz bóle związane z zapaleniem stawów. Nawet w przypadku ostrej migreny i bólu głowy szybka ulga naprawdę jest możliwa. Nie musisz cierpieć.
Pacjenci cierpiący na przewlekłe bóle na pewno ucieszy fakt, że tabletki przeciwbólowe Doreta są na wykazie leków refundowanych. I jeśli lekarz nie określi dokładnie wielkości opakowania nierefundowanego, pacjent powinien otrzymać dwa opakowania po 60 tabletek. Cena refundowanego leku Doreta może się różnić w zależności od apteki i poziomu refundacji NFZ, na jaki pacjent się kwalifikuje. W ramach refundacji Doreta lek cena dla pacjenta może wynosić od 12,44 zł do 42,59 zł, w zależności od wielkości opakowania.
Tramadol, który jest jednym ze składników leku, to silny środek przeciwbólowy, który działa na mózg i układ nerwowy. Doreta, na co pomaga? Podobnie jak inne opioidy, czyli środki przeciwbólowe o silnym działaniu, uśmierza cierpienie, wpływając na receptory w mózgu odpowiedzialne za odczuwanie bólu. Dodatkowo wpływa na substancje chemiczne w mózgu, takie jak serotonina i noradrenalina. Doreta zastosowanie to przede wszystkim pomoc, nie tylko w bólu przewlekłym, ale także poprawie nastroju, aby poprawić jakość życia pacjentów, którzy go stosują.
Lek na receptę, który zawiera połączenie substancji czynnych, czyli tramadolu i paracetamolu, jest przepisywany na ból umiarkowany do silnego, który nie ustępuje po stosowaniu słabszych leków przeciwbólowych. Przyjmijmy, że skala bólu wynosi od 1 do 10, gdzie 1 oznacza łagodny ból, a 10 to ból nie do zniesienia. Doreta ma zastosowanie, gdy ból osiąga poziom około 5-6 lub więcej, szczególnie jeśli inne środki przeciwbólowe, takie jak paracetamol czy niesteroidowe leki przeciwzapalne, nie uśmierzają fizycznego cierpienia.
Na ulotce Doreta znajdziesz informacje, że dostępne są dwie różne dawki lekarstwa w formie tabletek. Mniejsza dawka zawiera 37,5 mg tramadolu, czyli silnego leku opiodowego i 325 mg paracetamolu (znanego środka przeciwbólowego i przeciwgorączkowego). Większa dawka zawiera 75 mg tramadolu i 650 mg paracetamolu. Różnica polega na ilości substancji czynnych w tabletce. Mniejsza dawka jest dla mniej intensywnego bólu, a większa dla silniejszego bólu. Zawartość leku i jego wpływ na ośrodkowy układ nerwowy powoduje, że tabletki Doreta dawkowanie powinno się odbywać pod ścisłą kontrolą lekarza.
Jeśli, lekarz nie zlecił inaczej, zacznij od zażycia dwóch tabletek. To powinna być wystarczająca dawka, aby zacząć koić ból. Jeśli ból nadal nie ustępuje, możesz zażyć dodatkowe tabletki. Jeśli chodzi o Doreta dawkowanie bezpieczne, możesz przyjąć do 4 tabletek w ciągu jednego dnia, co odpowiada 150 mg tramadolu chlorowodorku i 1 300 mg paracetamolu na dobę. Ta ilość zawiera maksymalną dawkę substancji czynnych, którą możesz bezpiecznie zażyć. Pomiędzy kolejnymi dawkami zachowaj odstępy co najmniej 6 godzin, aby uniknąć przedawkowania. Jeśli masz np. silny ból migrenowy, możesz zacząć od 2 tabletek, a jeśli cierpienie wróci po kilku godzinach, poczekaj przynajmniej 6 godzin przed zażyciem kolejnych tabletek. Dzięki temu utrzymasz kontrolę nad bólem przez cały dzień, jednocześnie unikając ryzyka związanego z przedawkowaniem. Pamiętaj, aby zawsze przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących ilości przyjmowanych leków! Przekraczanie zalecanej dawki w tym przypadku może prowadzić do poważnych skutków ubocznych, co może być niebezpieczne dla życia.
Tabletki przeciwbólowe Doreta nie wolno łączyć z innymi lekami przeciwbólowymi, które zawierają opioidy takie, jak buprenorfina, nalbufina, czy pentazocyna. Łączenie tych substancji może sprawić, że lek nie będzie działać na ból. Może to spowodować pojawienie się objawów odstawienia, co oznacza, że możesz poczuć się bardzo źle, jakbyś nagle przestał brać lek, od którego Twój organizm się uzależnił. Dla swojego bezpieczeństwa i skuteczności leczenia, jeśli przyjmujesz inne leki przeciwbólowe z opioidami, porozmawiaj z lekarzem, zanim zaczniesz.
Łączenie leku z alkoholem to poważne zagrożenie nawet dla życia. Alkohol może wzmocnić narkotyczne działanie tramadolu i prowadzić do skrajnej senności, utraty kontroli nad ciałem, a nawet do zatrzymania oddechu. Takie połączenie może doprowadzić do wypadków drogowych, upadków, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci. To naprawdę niebezpieczna mieszanka, która może spowodować trwałe uszkodzenia. Dla swojego bezpieczeństwa trzymaj się z dala od alkoholu, gdy stosujesz ten lek.
Stosowanie leku Doreta w ciąży lub podczas karmienia piersią jest absolutnie zakazane. Tramadol, który jest jednym ze składników tego leku, może zaszkodzić Twojemu dziecku. W czasie ciąży tramadol może powodować wady wrodzone, problemy z oddychaniem u noworodka, a nawet może prowadzić do uzależnienia dziecka od tego leku już w łonie matki. Podczas karmienia piersią substancja czynna przenika do mleka matki, co może spowodować problemy zdrowotne u maleństwa, takie jak trudności w oddychaniu, a nawet zagrozić jego życiu. Dla dobra swojego dziecka nigdy nie bierz tych tabletek przeciwbólowych w ciąży ani podczas karmienia piersią. Ryzyko dla dziecka jest zbyt duże.
Lek, można stosować dopiero po ukończeniu 12 roku życia, ponieważ często powoduje:
Jeśli wystąpią takie objawy, należy przerwać przyjmowanie i natychmiast skonsultować się lekarzem i absolutnie nie należy znowu przyjmować tego leku.
Lek można przyjmować z jedzeniem lub bez. Tabletki połykać w całości, nie wolno ich kruszyć ani rozgryzać. Najlepiej popić szklanką wody. Jeśli masz tabletki 75 mg + 650 mg, możesz je podzielić na pół, bo mają specjalną linię do tego celu. Dla bezpieczeństwa maluchów tabletki przeciwbólowe Doreta powinny być przechowywane w miejscu, które jest niedostępne i niewidoczne dla dzieci.
Przewlekły ból może być wynikiem choroby, urazu czy operacji chirurgicznej. Życie w takiej sytuacji może być nie do zniesienia. Jeśli cierpisz na przewlekły ból, dobrze dobrana dawka substancji czynnej konkretnego opakowania leku oraz zalecenia lekarza na konsultacji może zmienić wszystko. Warto wiedzieć, że osoby przewlekle chore lub z takim bólem nie muszą osobiście odwiedzać gabinetu lekarskiego, aby kontynuować leczenie. Po konsultacji telefonicznej bądź poradzie online mogą otrzymać receptę SMS-em lub e-mailem. Podczas konsultacji lekarz przeprowadzi z Tobą rozmowę w formie wywiadu i jeśli zajdzie taka medyczna przesłanka, przepisze receptę.
W przypadkach związanych z chorobami nowotworowymi, czy uciążliwych migren lub bólu kręgosłupa, stawów, urazów, złamań lub kontuzji szczególnie, gdy inne leki przeciwbólowe okazują się niewystarczające e-recepta jest optymalnym rozwiązaniem. Możesz ją otrzymać już w trakcie konsultacji online z lekarzem internistą. Dokument zostanie wysłany do Ciebie w formie sms, emaliem lub będzie czekał na koncie pacjenta IKP.
Wizyta dostępna w ciągu 15 minut (system automatycznie przypisuje dyżurujących lekarzy)
Wizyta u samodzielnie wybranego specjalisty w dogodnym dla Ciebie terminie
Wizyta od 89 zł
Konsultacje lekarskie realizujemy zgodnie z zaleceniami Naczelnej Izby Lekarskiej, w związku z tym recepta online odznacza się następującymi korzyściami dla pacjentów: poczucie bezpieczeństwa, komfort, szybka realizacja, różnorodne rodzaje recept, czytelność dokumentu. A jeśli cierpisz na przewlekły ból internista może wystawić e receptę nawet na 365 dni.
E-recepta może być wystawiona przez każdego lekarza. Decyzja o przepisaniu tak silnych leków, które zawierają substancję czynną, który jest opioidowym lekiem przeciwbólowym, należy do lekarza. Właśnie dlatego, w przypadku tak mocnych leków zawierających tramadol, wymagana jest konsultacja z lekarzem.
Recepta może być przepisana przez lekarza dla pacjenta bez wychodzenia z domu i będzie ważna przez 30 dni. Lek jest objęty refundacją Narodowego Funduszu Zdrowia. O tym, jak właściwie dobrać dawkowanie dla pacjenta wiedzą lekarze, są też świadomi potencjalnych skutków ubocznych i potrafią szybko reagować, gdy coś się dzieje. Nawet w nocy.