Recepta online jest równoznacznym dokumentem, co recepta wystawiana stacjonarnie.
Przed badaniami diagnostycznymi dotyczącymi schorzeń jelit konieczne jest oczyszczenie ich z zalegających mas kałowych. W tym celu stosuje się różne środki, a jednym z nich są saszetki CitraFleet na receptę. Jaką zawierają substancję czynną, jak je stosować i jakie skutki uboczne mogą wystąpić podczas przyjmowania leku?
CitraFleet to lek w saszetkach dostępny na receptę, zawierający substancje czynne, które odpowiadają za oczyszczenie jelita grubego, w tym okrężnicy, z mas kałowych i złogów przed badaniami endoskopowymi, takimi jak kolonoskopia. Lek CitraFleet jest również stosowany przed innymi badaniami obrazowymi, np. badaniami radiologicznymi.
Pamiętaj, że Citrafleet jest lekiem na oczyszczenie jelit przed badaniami i nie jest wskazany ani dedykowany do codziennego lub regularnego stosowania!
Oczyszczanie jelit zapewniają następujące składniki aktywne o różnym mechanizmie działania:
Pozostałe składniki, czyli substancje pomocnicze CitraFleet w saszetkach, to: wodorowęglan potasu, sacharyna sodowa, aromat cytrynowy (aromat cytrynowy, maltodekstryna, tokoferol E307).
CitraFleet to produkt leczniczy dostępny na receptę, którego użycie zaleca lekarz przed przeprowadzeniem badań lub zabiegów diagnostycznych, takich jak kolonoskopia lub badania radiologiczne.
Lek ten stosuje się u dorosłych przed określonymi badaniami oceniającymi stan jelita grubego, w tym okrężnicy.
Istnieją przeciwwskazania, które mogą uniemożliwić lekarzowi przepisanie Ci leku CitraFleet. Jednym z nich jest nadwrażliwość na składniki tego leku, takie jak pikosiarczan sodu, tlenek magnezu, kwas cytrynowy oraz substancje pomocnicze.
Inne przeciwwskazania do stosowania CitraFleet to:
Lek CitraFleet może wchodzić w interakcje z innymi lekami, co może nasilić jego działanie lub osłabić skuteczność innych terapii.
Interakcje mogą wystąpić, jeśli przyjmujesz:
Pamiętaj, aby poinformować lekarza o wszystkich lekach, które stosujesz – zarówno na stałe, jak i doraźnie.
Lek CitraFleet stosuje się w ramach przygotowań do badania radiologicznego przewodu pokarmowego lub kolonoskopii, których unika się lub mogą być przeciwwskazane u niektórych ciężarnych lub karmiących piersią. Dlatego CitraFleet przepisuje się w ściśle określonych wskazaniach związanych z diagnostyką chorób jelita grubego.
CitraFleet to lek przeczyszczający, który może wchodzić w niekorzystne interakcje z alkoholem. Łączne stosowanie obu substancji może prowadzić do:
Z tego względu, podczas stosowania leku CitraFleet, nie należy spożywać alkoholu!
Lek CitraFleet stosuj zgodnie z zaleceniami lekarza, który go przepisał lub wg dawkowania zawartego w ulotce.
Pełna kuracja obejmuje przyjęcie dwóch saszetek leku. Możesz przyjąć je według poniższego schematu, który zależy od daty i godziny Twojego badania diagnostycznego:
Jeśli każdą saszetkę stosujesz osobno, pamiętaj, aby między nimi zachować co najmniej 5-godzinny odstęp. Ważne jest również odpowiednie nawodnienie i wypicie zalecanej ilości płynów między dawkami.
Lek ten stosuje się po rozpuszczeniu w wodzie! Szczegółowy sposób przygotowania znajdziesz w ulotce leku CitraFleet.
Pamiętaj, że po zastosowaniu CitraFleet wystąpią częste i luźne stolce, przypominające biegunkę. Dlatego podczas stosowania leku należy regularnie pić wodę, aby uniknąć odwodnienia. Zachowanie równowagi wodno-elektrolitowej pomoże Ci uniknąć spadku ciśnienia tętniczego i ewentualnego omdlenia.
Stosowanie leku CitraFleet może wiązać się z wystąpieniem działań niepożądanych, które pojawiają się u niektórych osób.
Jednym z najczęściej występujących skutków ubocznych (określanym jako bardzo częsty, czyli występujący u 1 na 10 osób stosujących lek) jest ból brzucha.
Inne możliwe skutki uboczne to:
Lek CitraFleet przechowuj zgodnie z zaleceniami producenta – w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze nieprzekraczającej 25°C. Przed zastosowaniem leku pamiętaj, aby sprawdzić datę ważności, która jest podana na saszetce.
Receptę na CitraFleet może wystawić każdy lekarz, pod warunkiem że istnieją odpowiednie wskazania medyczne, np. jeśli w niedalekiej przyszłości planowany jest zabieg lub badanie diagnostyczne jelita grubego, takie jak kolonoskopia. Warto dodać, że e-receptę na CitraFleet można otrzymać także w trakcie konsultacji lekarskiej online, co umożliwiają nowoczesne usługi telemedyczne. Lekarz, po przeprowadzeniu wywiadu medycznego i ocenie stanu zdrowia pacjenta, podejmuje decyzję o zasadności przepisania leku.
CitraFleet jest dostępny na receptę i nie jest objęty refundacją, co oznacza, że jego cena może się różnić w zależności od apteki. Lek ten, niezależnie od wielkości opakowania, nie podlega refundacji przez NFZ.
Jeśli potrzebujesz e-recepty, możesz uzyskać ją łatwo i szybko dzięki platformie Med24. Oto jak to zrobić krok po kroku:
Pamiętaj, aby po opłaceniu wizyty przed konsultacją dołączyć dokumentację medyczną na podstawie której lekarz zaleci odpowiednie leczenie. Będzie to możliwe po opłaceniu teleporady.
W trakcie konsultacji online lekarz każdorazowo sprawdza, czy wystawienie e-recepty jest uzasadnione.
CI, KTÓRZY NIE MAJĄ KONTA:
Po odbyciu konsultacji z lekarzem w Med24, e-recepta zostanie wystawiona w formie elektronicznej. Otrzymasz czterocyfrowy kod SMS-em lub e-mailem, który wraz z numerem PESEL wystarczy, aby zrealizować receptę w każdej aptece. Wystarczy podać te dane farmaceucie, który wyda Ci lek na podstawie recepty.
Cały proces odbywa się bez konieczności wizyty w gabinecie lekarskim, a lek możesz wykupić w aptece w dogodnym dla Ciebie momencie. Pamiętaj jednak o ważności recepty – zrealizuj ją w terminie!
Wizyta dostępna w ciągu 15 minut (system automatycznie przypisuje dyżurujących lekarzy)
Wizyta u samodzielnie wybranego specjalisty w dogodnym dla Ciebie terminie
Wizyta od 89 zł
Pamiętaj, że oprócz bezpieczeństwa, wygody i oszczędności czasu, masz również dostęp do recepty na lek, którą zawsze masz pod ręką – w telefonie, na mailu lub w ramach Internetowego Konta Pacjenta (IKP). Jeśli wolisz wersję papierową, możesz samodzielnie wydrukować receptę z systemu IKP, co daje Ci pełną kontrolę nad dokumentem i dodatkową elastyczność.
To idealne rozwiązanie, gdy potrzebujesz szybko i łatwo uzyskać lek, bez martwienia się o zgubione lub nieczytelne recepty.
Podczas wizyty w Med24 możesz otrzymać e-receptę, jeśli istnieją medyczne wskazania do przepisania danego leku. Recepta online na leki spoza grupy antybiotyków jest ważna przez 30 dni od daty jej wystawienia.