Recepta online jest równoznacznym dokumentem, co recepta wystawiana stacjonarnie.
Apo-Napro, lek NLPZ na receptę działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, dlatego stosowany jest w leczeniu różnych chorób mięśniowo-szkieletowych, bolesnego miesiączkowania czy też dny moczanowej. Dowiedz się, jaki jest skład leku Apo-Napro, kiedy się go stosuje oraz jakie skutki uboczne mogą pojawiać się w trakcie kuracji!
Lek Apo-Napro na receptę jest dostępny w formie białych, okrągłych, wypukłych tabletek, zawierających 250 g lub 520 g naproksenu, czyli substancji czynnej. W skład leku wchodzą także substancje pomocnicze, takie jak metyloceluloza, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian i krzemionka koloidalna. Tabletki Apo-Napro pakowane są w blistry po 30 lub 90 sztuk.
Lek Apo-Napro jest stosowany w leczeniu:
Kiedy nie należy stosować leku?
Lek Apo-Napro nie jest zalecany do stosowania u dzieci poniżej 16 roku życia, za wyjątkiem zdiagnozowania przez lekarza młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów.
Warto pamiętać, że Apo-Napro na receptę jest przepisywany wyłącznie przez lekarza konkretnej osoby, w konkretnej potrzebie zdrowotnej. Dlatego nie należy udostępniać leku innym, nawet jeśli mają podobne objawy. Bez odpowiedniej oceny stanu zdrowia przez lekarza, stosowanie leku może być niebezpieczne.
Pacjent powinien poinformować lekarza o wszystkich lekach, ziołach i suplementach, które obecnie przyjmuje i które zamierza przyjmować w najbliższym czasie. Dotyczy to w szczególności takich preparatów jak:
Lek Apo-Napro na receptę nie jest zalecany do stosowania u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Kobiety, które są w ciąży, planują ciążę lub podejrzewają, że mogą być w ciąży, powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem tego preparatu. W szczególności nie należy przyjmować leku w ostatnich trzech miesiącach ciąży, ponieważ może to zaszkodzić dziecku.
Ponadto lek Apo-Napro nie powinien być stosowany w okresie karmienia piersią, ponieważ substancja czynna może przenikać do mleka matki. Co warto podkreślić, substancja czynna zawarta w leku może powodować trudności z zajściem w ciążę, dlatego kobiety planujące ciążę lub mające problemy z zajściem w ciążę ,powinny poinformować o tym fakcie swojego lekarza.
Zaleca się, aby osoby przyjmujące lek Apo-Napro unikały spożywania alkoholu lub przynajmniej ograniczyły jego ilość.
Lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy oraz przeciwzapalny Apo-Napro należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Tabletki przyjmuje się doustnie, popijając wodą, najlepiej w trakcie posiłku lub tuż po.
Dawkowanie leku Apo-Napro u osób dorosłych wygląda następująco:
U dzieci w wieku powyżej 5 lat z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów dawka leku Apo-Napro wynosi 10 mg/kg masy ciała na dobę. Dawkę tę należy podzielić na dwie równe części, co oznacza, że dziecko powinno otrzymać lek dwa razy dziennie.
O czym jeszcze warto pamiętać?
Apo-Napro może wywoływać pewne działanie niepożądane, choć nie u każdego one wystąpią.
Temperatura przechowywania nie powinna być wyższa niż 25°C. Lek należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień i jest umieszczony na pudełku i blistrze.
Receptę na lek Apo-Napro może wystawić każdy lekarz, który zaobserwuje u pacjenta wskazania medyczne do zastosowania tego farmaceutyku. Najczęściej jest to lekarz rodzinny lub internista. Dzięki usługom telemedycznym można uzyskać e-receptę na Apo-Napro po wcześniejszej, zdalnej konsultacji z lekarzem. Receptę online na Apo-Napro można zrealizować w dowolnej aptece stacjonarnej.
Aby uzyskać receptę online za pośrednictwem platformy telemedycznej MED24, wejdź na stronę naszej platformy i i zaloguj się, jeśli wcześniej korzystałeś z naszych usług. Jeżeli korzystasz z oferty po raz pierwszy - utwórz konto w krótkim procesie rejestracji.
Następnie wybierz rodzaj usługi telemedycznej. Pacjenci, którzy borykają się z wysoką gorączką i bólami mięśniowymi, mogą w tym celu wybrać:
Kolejnym krokiem jest wybór kanału komunikacji z lekarzem. Wśród dostępnych opcji jest wideorozmowa, rozmowa telefoniczna i czat. Wybierz taki sposób kontaktu, który odpowiada Ci najbardziej i opłać usługę telemedyczną.
W następnym kroku zyskasz możliwość załączenia swojej dokumentacji medycznej (tj.historia choroby, wypis ze szpitala, wyniki badań, wykaz recept z IKP) do naszego systemu. Lekarz każdorazowo podejmuje trzy próby kontaktu, więc nie martw się, jeśli nie odbierzesz za pierwszym razem. W trakcie konsultacji specjalista przeprowadza wywiad medyczny i ocenia ogólny stan zdrowia. Uzyskanie e-recepty jest możliwe tylko wtedy, gdy lekarz uzna to za uzasadnione.
Po zakończeniu teleporady lekarz przekaże Ci czterocyfrowy kod do e-recepty. Otrzymasz go w wiadomości SMS i na adres e-mail powiązany z Twoim kontem na MED24. Cyfrowa recepta będzie widoczna także na Twoim IKP. Udaj się do dowolnej apteki, przekaż farmaceucie swój numer PESEL i kod do e-recepty, by wykupić lek.
Wizyta dostępna w ciągu 15 minut (system automatycznie przypisuje dyżurujących lekarzy)
Wizyta u samodzielnie wybranego specjalisty w dogodnym dla Ciebie terminie
Wizyta od 89 zł
E-recepta umożliwia uzyskanie recepty bez konieczności wizyty stacjonarnej w przychodni. Proces możesz zrealizować online, co przyspieszy dostęp do pilnie potrzebnych leków.
Recepta na leki niebędące antybiotykami jest ważna 30 dni od daty wystawienia i jest wydawana w trakcie konsultacji online z lekarzem. Możesz zrealizować ją w dowolnej aptece stacjonarnej na terenie kraju.
Bibliografia
https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/19852/leaflet